Entry-header image

Wellness

VĚNUJTE SE SAMI SOBĚ

Wellness Hotel Kopanice

Našim hotelovým hostům je k dispozici wellness centrum od 07:00 do 21:00 hod.

Pro veřejnost je wellness centrum otevřeno od 10:00 do 21:00. Doporučujeme ověřit si volnou kapacitu telefonicky na recepci

Relaxační bazén

Vnitřní bazén o rozměrech 2,3 x 4,6 m a hloubce 140 cm. Teplota 30°C.

Whirpool

Příjemná vodní procedura ve vodě o teplotě 37°C. Whirpool přispívá ke zlepšení prokrvení končetin, aktivuje kožní receptory, uvolňuje svalovou a kloubní ztuhlost. Má tedy léčebný, relaxační i regenerační účinek.

Sauna

Je základní hypertermní procedurou. Je určena zdravým jedincům, působí preventivně a také jako otužování. Lidské tělo snižuje vzestup teploty výdejem tepla kůží a plícemi. Jestliže teplota okolí převýší tělesnou teplotu, je jediným způsobem ochlazování pocení. Tím jak vzrůstá kožní oběh, lidské tělo se snáze přizpůsobuje teplotě okolí. Hlavním cílem sauny je okamžitý vzestup tělesné teploty a ovlivnění reflexů, hormonálního a žilního systému, které napomáhají ztrátě tepla.

Kneippův chodník

Kneippův chodník je jedna z vodoléčebných procedur, které objevil Sebastian Kneipp – německý katolický farář a přírodní léčitel žijící v 19. století. Kneippův chodník se skládá ze dvou oddělených potůčků s oblázky. V jednom potůčku je voda o teplotě 42°C, ve druhém voda o teplotě 10°C. Host se nejprve prochází v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty, a pak se asi 5 vteřin prochází nádrží s vodou studenou. Tento cyklus několikrát opakuje. Poslední musí být pohyb ve studené vodě a poté následuje otření nohou dosucha. Procházení vodou s různými teplotami vede ke zrychlení tkáňového metabolismu a celkovému otužování. Oblázky pod vodou masírují chodidla a společně s vodou uvolňují kotníky a klouby nohou. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a syndromu studených nohou, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k celkovému otužování organismu.

Relaxační zimní zahrada

Prosklený odpočinkový prostor s lehátky přímo u bazénu a s výhledem na nádhernou krajinu Bílých Karpat.

Fitness

V našem moderně vybaveném fitness můžete využít vibrační plošinu, běžecký pás, rotoped, multifunkční posilovací stroj, posilovací lavici s činkami a další…